zakłady online

Zawodnicy obrony

Zawodnicy obrony

Defensive line, czyli linia obrony, to linia składająca się najczęściej z trzech do nawet sześciu zawodników, którzy w trakcie wznawiania gry ustawiają się w szeregu, zarówno tym wewnętrznym jak i będącym bardziej na zewnątrz. Będąc blisko linii wznawiania gry, mają za zadanie szarżować biegaczy drużyny przeciwnej, zanim uda im się zdobyć pole gry lub też zapobiec podaniu piłki przez zawodnika rozgrywającego z drużyny przeciwnej. Obrońcy to najczęściej najwięksi, najbardziej masywni i przede wszystkim najsilniejsi zawodnicy z całego zespołu.

Grając w koszulkach o numerach od 60 do 79 oraz 90-99, są nierzadko sportowcami o wadze zbliżonej nawet do 140 kilogramów. Konfiguracje zawodników obrony w trakcie meczu mogą być różne. Czasami część z nich wycofuje się, tworząc formację tylnych obrońców (numery na koszulkach od 20 do 49), charakteryzując się dużą zwinnością oraz szybkością.

Pozostali zawodnicy rozgrywają spotkanie na pozycji wspomagającej, szarżując w miarę możliwości zawodnika rozgrywającego lub kryjąc potencjalnego skrzydłowego. Pełniący funkcję wspomagającą najczęściej oznaczeni są numerami z zakresu od 50 do 59 oraz 90 do 99. Zawodnicy grający w obronie są osobami bardzo masywnymi, walczącymi z przeciwnikiem własnym ciałem, własną siłą, wykorzystując także ciężar swego ciała.

Nie są tak zwinni i szybcy jak atakujący, ale pełniąc inną funkcję na boisku, nie muszą tych cech posiadać. Muszą być wyposażeni w inne atuty, czyniące ich właściwymi osobami na tych pozycjach.