zakłady online

Oglądanie transmisji footballowego meczu

Oglądanie transmisji footballowego meczu

Wbrew pozorom oglądanie transmisji spotkania footballu amerykańskiego, dla nas laików, nie do końca znających zasady tejże gry i jej dokładne przepisy, bywa dość kłopotliwym. Musimy skupić się na jego określonych elementach, aby móc w pełni zrozumieć stan meczu.

Wiemy już, że każda z drużyn ma cztery próby pokonania dystansu 10 jardów, zwane first down. Abyśmy mogli się zorientować, którą z prób aktualnie oglądamy i jaka odległość została przez zawodników osiągnięta, wystarczy śledzić liczby, pojawiające się przy okienku pokazującym wynik spotkania.

Wyświetlane są tam liczby w konfiguracji mówiącej nam, po pierwsze, którą z prób jest ta aktualnie podejmowana i jaka odległość została zawodnikom jeszcze do przejścia. Tak więc liczby dwa oraz pięć, oznaczają, że zawodnicy mają teraz drugą próbę oraz, iż pozostała im odległość pięciu jeszcze jardów do pokonania.

Pokonanie wspomnianej odległości powoduje, iż otrzymują oni kolejne cztery first down na pokonanie kolejnych dziesięciu jardów. Zakończeniem jest uzyskanie punktów w wyniku, na przykład, przyłożenia.

Telewidzowie, śledzący spotkania Super Bowl na ekranach swoich odbiorników korzystają także z udogodnienia, jakim jest elektronicznie nanoszona linia first down. Ułatwia ona odbiór i rozumienie całego spotkania oraz zasad, według których jest ono rozgrywane.

Ze względu na fakt, iż my, Europejczycy, nie wychowywaliśmy się uczestnicząc w spotkaniach footballowych, potrzebujemy trochę czasu, aby zasady tej rozgrywki stały się dla nas w pełni zrozumiałymi i abyśmy oglądając takowe mecze, mogli się cieszyć ich każdą minutą.