zakłady online

O co tak naprawdę chodzi w tym footballu

O co tak naprawdę chodzi w tym footballu

Głównym celem każdej gry zespołowej, także gry w football amerykański, jest oczywiście zdobycie jak największej liczby punktów w trakcie meczu. W określonym czasie gry dwie przeciwne drużyny rywalizują ze sobą, starając się osiągnąć właśnie ten, wspomniany przed chwilą, nadrzędny cel.

Piłka, będąca głównym elementem gry, przemieszczana jest na boisku na kilka możliwych sposobów. Można nią zarówno rzucać, kopać lub też ją przenosić, nie zapominając także o podawaniu sobie z rąk do rąk.

Jednakże głównym sposobem jest rzucanie piłki do kolejnego zawodnika za pomocą rąk. Istnieje wiele możliwości zdobywania punktów, jak chociażby te, uzyskane za pomocą przeniesienia piłki przez określoną linię, linię zwaną punktową.

Kolejnym sposobem jest podanie piłki do zawodnika znajdującego się za linią punktową, w tak zwanym punktowym polu. Można też, poprzez kopnięcie piłki na bramkę przeciwnika, zdobyć jakże cenne punkty.

Możliwości jest wiele. Jak to często w grach zespołowych bywa, spotkania które nie zostają rozstrzygnięte w regulaminowym czasie gry, są kontynuowane w dogrywce, czyli w doliczonym czasie.

W tej kwestii zastosowanie ma przepis, który jeszcze nie tak dawno stosowany był w piłce nożnej, a mianowicie gra toczy się aż do momentu „nagłej śmierci”, czyli zdobycia tak zwanego piłkarskiego, złotego gola. Jeżeli jednak w dogrywce nie uda się wyłonić zwycięzcy, mecz kończy się remisem.

Co za tym idzie, zwycięzca nie zostaje wtedy wyłoniony.