zakłady online

Amerykańska Liga Footballowa NFL

Amerykańska Liga Footballowa NFL

Narodowa Liga Footballowa zwana w skrócie NFL, czyli National Football League, to organizacja zrzeszająca trzydzieści dwa zespoły uprawiające wspomnianą dyscyplinę sportową. Została ona założona w 1920 roku i po dziś dzień funkcjonuje, już pod trochę zmienioną nazwą aniżeli pierwotnie została stworzona. Cała NFL podzielona jest na dwie konferencje Amerykańską- AFC oraz Krajową- NFC, które to dalej dzielą się na cztery dywizje, składające się z czterech zespołów. Mamy więc dywizję wschodnią, południową, północną oraz zachodnią.

W trakcie trwania sezonu, każdy z ligowych zespołów jest uczestnikiem 16 spotkań, które rozgrywane są na przestrzeni 17 tygodni. Po zakończeniu tegoż sezonu, rozgrywane są jeszcze mecze w fazie play-off, której uczestnikami jest sześć zespołów, będących najlepszymi w obydwu konferencjach. Są to zespoły, które były zwycięzcami każdej z dywizji oraz dwa zespoły z największym dorobkiem punktowym, które otrzymują tak zwane dzikie karty. Ta faza kończy się wyłonieniem najlepszej drużyny, w ramach każdej konferencji i co za tym idzie, awansem do finału całej ligi, czyli meczu Super Bowl.

Mecz Super Bowl, jest wydarzeniem spektakularnym, na które czeka cała Ameryka. Ilość miłośników tego sportu jest naprawdę olbrzymia i zainteresowanie rozgrywkami także robi wrażenie. Zawodnicy są dobrze opłacanymi, rozpoznawalnymi, a wręcz uwielbianymi osobami. Wzbudzają społeczny szacunek i są po prostu znanymi osobistościami w życiu społecznym Stanów Zjednoczonych.